CARS HOMES JOBS

Schools: Braves hand Saints first loss

Sunday, May 4, 2014
Text Size: A | A

Fonda-Fultonville unleashed a 14-hit attack to hand Saratoga Central Catholic its first loss of the season, 13-2, in a non-league baseball game on Saturday.

Zack Shaw accounted for three of those hits, two of them doubles, driving in three runs and scoring twice. The Braves (7-4 overall) also got a single, double and two runs from Pat Hart. Kevin Myers added two hits and two runs in the win.

The Saints (7-1) got a double and a run from Joe Schmidt.

John Pascarella and Brion Dufek combined on a one-hit shutout to lift Schalmont over Schenectady, 4-0, in a non-league game.

Pascarella also added two doubles, a single and an RBI, while Kevin Paskevich contributed two singles and an RBI for the Sabres (9-1). Zach Schellenger’s first-inning single was the lone hit for the 8-5 Patriots.

Ryan Daley not only made his first career varsity start, pitching the first five innings and allowing three hits and three runs, but he also poked a couple of RBI singles to lift 8-5 Voorheesville past Duanesburg, 5-4.

Alex Minnick added a double for Voorheesville. Drew Rice had two singles for Duanesburg.

Eric Robertson ripped two singles, driving in two runs, and Kolbie Gilonna doubled in Amsterdam’s 9-2 win over Johnstown.

Saratoga Springs capitalized on two errors and three walks in a six-run sixth inning to beat visiting Queensbury, 6-1.

Jordan Prehoda, Ben Place and Dan Coleman each doubled for the Blue Streaks.

Nick Schaub belted a two-run homer to break a tie in the bottom of the fifth inning, as Scotia-Glenville downed Burnt Hills-Ballston Lake, 7-4.

Brett Sarnowski added a double, single and two RBI for the 8-4 Tartans. Cody Mooney and Tyler Dowdle both had two hits for the 8-4 Spartans.

George Ostrowski belted a three-run homer, and John Stewart had four hits and two RBI to lead Greenwich (5-3, 7-3) over Cambridge, 7-1, in the Wasaren League.

Hoosic Valley blanked Granville, 3-0, behind John Rooney’s two-hit shutout and 13 strikeouts.

In the consolation game of the Fort Plain Bo Baker tournament, senior Tyler Guido collected his 100th career hit with a double and single, and Scotty Voelker drove in three runs with two doubles to pace Mekeel Christian Academy past Mayfield, 13-7.

Fort Plain won the opener of the tournament, 8-0, as three pitchers combined on a one-hitter.

Hoosick Falls bounced Mekeel, 17-3, in the second game of the tournament behind three hits and four RBI from Garrett Wright. The champ-ionship game was rained out.

NON-LEAGUE

FONDA-FULTONVILLE 13,

SARATOGA CENTRAL CATHOLIC 2

Fonda 401 008 0 — 13 14 1

Spa Catholic 000 100 1 —  2  5 3

Calkins, Myers (7) and Sinicropi; Bailey, Clare (3), VanPatten (6) and Czarnecki.

SCHALMONT 4, SCHENECTADY 0

Schenectady 000 000 0 — 0 1 1

Schalmont 002 200 x — 4 9 0

Gwinner, Gannon (4) and Schellenger; Pascarella, Dufek (6) and Bird.

VOORHEESVILLE 5, DUANESBURG 4

Duanesburg 001 003 0 — 4 6 2

Voorheesville 000 001 4 — 5 8 2

Baum, Powers (5), Barberis (7) and Gentile; Daley, Parker (6), Payne (7) and Minnick.

AMSTERDAM 9, JOHNSTOWN 2

Amsterdam 100 031 3 — 9 7 2

Johnstown 200 000 0 — 2 3 3

Gallup, Glinonna (2), Flint (5), Isabel (7) and Nole; Robertson (4), Askew, Forker (4), Nellis (7) and Caputo.

SARATOGA SPRINGS 6,

QUEENSBURY 1

Queensbury 100 000 0 — 1 5 1

Saratoga 000 006 x — 6 7 2

WP-Kerr. LP-Rodriguez.

SCOTIA-GLENVILLE 7,

BURNT HILLS-BALLSTON LAKE 4

Burnt Hills 000 040 0 — 4 3 1

Scotia 013 030 x — 7 7 1

Perone, Nuzzi (5) and Hollowood; Sarnowski and McCollum.

WASAREN LEAGUE

GREENWICH 7, CAMBRIDGE 1

Greenwich 004 200 1 — 7 11 0

Cambridge 000 100 0 — 1  8 1

Whitehouse, Stewart (7) and Pratt; Sausville, Bearor (6) and Rowland.

HOOSIC VALLEY 3, GRANVILLE 0

Granville 000 000 0 —0 2 0

Hoosic Valley 000 111 x — 3 3 3

Rooney, Morello (7) and Anderson; Hoagland and Taylor.

FORT PLAIN TOURNAMENT

Consolation game

MEKEEL CHRISTIAN 13, MAYFIELD 7

Mayfield 112 210 0 —  7 4 5

Mekeel 200 614 x — 13 9 3

Messina, Lanza (6) and Yager; Gregory, Voelker (4) and Voelker, Zeronda (4).

HOOSICK FALLS 17, MEKEEL 3

Mekeel 020 01 —  3 6 3

Hoosick Falls 355 4x — 17 5 2

WP-Hodger.

FORT PLAIN 8, MAYFIELD 0

Mayfield 000 000 0 — 0 1 0

Fort Plain 241 100 x — 8 5 0

Heroth, Bleichner (5), Nare (7) and Fureno; VanNostrand and Graf.

Softball

DUANESBURG ROlls

Leadoff hitter Devon Hennel went 3-for-6, scored three runs and drove in three, Lia Schettine had four hits and Rachel Gamache homered as Duanesburg rolled past Canajoharie, 24-5, in the Western Athletic Conference.

Duanesburg hammered out 23 hits en route to its 10th win in as many league games. Sydney Foland, Gamache and Tess Bloom all finished with three hits.

Bri Slater had two hits and drove in two runs for Canajoharie.

Jenna Brown had two hits and drove in two runs as Middleburgh beat Galway, 10-7, in one of the Knights two games. Jessi Freebern hit a two-run home run and tripled for Galway.

Middleburgh scored three runs in the seventh inning to beat Saratoga Central Catholic, 4-3.

Bailey Wood had a home run and two RBI for Middleburgh, and Cassidy Coons struck out 13.

Fort Plain also knocked off Saratoga Central Catholic, 11-8, behind Abby Boyer’s two home runs and a triple.

WESTERN ATHLETIC CONFERENCE

DUANESBURG 24, CANAJOHARIE 5

Duanesburg 316 130 1 — 24 23 1

Canajoharie 040 010 0 —  5 11 8

WP — Powers. LP — Logan.

MIDDLEBURGH 10, GALWAY 7

Middleburgh 002 251 0 — 10 11 5

Galway 300 010 3 —  7  5 6

Reisch and Wood; Snyder, Schwab (6) and Larocca.

MIDDLEBURGH 4,

SARATOGA CENTRAL CATHOLIC 3

Middleburgh 000 001 3 — 4 9 7

Spa Catholic 000 021 0 — 3 7 3

FORT PLAIN 11,

SARATOGA CENTRAL CATHOLIC 8

Spa Catholic 122 110 1 — 8  9 0

Fort Plain 621 011 x — 11 9 0

Track and field

Shen sets record

The Shenendehowa girls set a meet record in the 800-meter relay, and Lloyd Smalling of Shaker ran the area’s fastest 100 at the Colonie Relay Carnival.

Shenendehowa clocked a 1:42.78 with Alexandra Jacques, Grace Moran, Audrey Meany and Alexandra Tudor. Another Shenendehowa foursome held the meet record of 1:44.0 since 2004.

Smalling zipped to a 10.98 in the 100, and the senior defended his title in the event.

Another noteworthy performance was turned in by Albany’s Nesta Littlejohn, James Willard, Syeed Holtzclaw and Ben Wells, who won both the 800 relay (1:31.0) and the 1,600 relay (3:27.03).

Columbia junior Nastasja Johnston went an area-best 18-0 in the long jump, and joined with Asia Cornwall, Selena Lott and Alison Romer to win the 400 relay (50.38) and the 1,600 relay (3:58.93).

The Burnt Hills-Ballston Lake foursome of Emily Dingman, Janelle Rothacker, Dani Martino and Allie Fernandez popped a 9:15.73 in a triumphant 3,200 relay.

COLONIE RELAYS

BOYS

Guilderland 95, Shenendehowa 76, Shaker 65, Colonie 58, Burnt Hills-Ballston Lake 41, Saratoga Springs 37, Niskayuna 32, Albany 27, CBA 22, Ichabod Crane 16, Albany Academy 12, Green Tech 12, Ravena-Coeymans-Selkirk 10, Schenectady 7, Columbia 6, Averill Park 6, Mohonasen 2, Troy 1.

100 — Smalling (Shak), 10.98; Croskey (CBA), 11.20; Willard (Alb), 11.22; 1,600 — Johnson (Colo), 4:23.43; Carey (Guild), 4:26.87; Armstrong (Guild), 4:35.30; 3,000 steeplechase — Johnson (Colo), 9:46.96; Pasquali (Guild), 10:19.86; Foust (AP), 10:22.23; 400 relay — Burnt Hills-Ballston Lake (Perregaux, O’Donnell, McBee, Cameron), 45.05; Shaker, 45.59; Saratoga Springs, 46.02; 800 relay — Albany (Littlejohn, Willard, Holtzclaw, Wells), 1:31.0; Albany Academy, 1:31.90; CBA, 1:32.98; 1,600 relay — Albany (Littlejohn, Willard, Holtzclaw, Wells), 3:27.03; Guilderland, 3:30.35; Shenendehowa, 3:31.64; 3,200 relay — Guilderland (Connell, Flowers, Feil, Burns), 8:24.10; Shenendehowa, 8:29.93; Schenectady, 8:47.55; 6,400 relay — Shenendehowa (Halpern, Schmidt, Matson, Rowe), 18:15.63; Shaker, 18:36.69; Colonie, 18:41.73; 1,600 sprint medley relay — Colonie (Mathayo, Taylor, Daley, Johnson), 3:38.36; Shenendehowa, 3:42.62; Shaker, 3:45.79; Distance medley relay — Burnt Hills-Ballston Lake (Short, Braiman, Kirsty, Rabideau), 10:42.64; Guilderland, 11:03.37; CBA, 11:10.36; 330 shuttle hurdle relay — Niskayuna (E. Reyes, M. Reyes, Azer), 49.83; Colonie, 49.96; Guilderland, 50.44.

High jump — Bickmore (Guild), 6-0; Escada (Colu), 5-10; Berry (Guild), 5-8; Guilderland, 16-11; Pole vault — Conboy (SS), 13-1; Kruleik (SS), 11-6; Albagli (Shen), 11-6; Braiman (BH), 11-6 (tie second); Saratoga Springs, 34-1; Long jump — Guntharp (Shak), 20-61⁄4; King (AA), 20-2; O’Donnell (BH), 20-1; Shaker, 603⁄4; Triple jump — Forde (Shak), 43-3; Wolcott (Alb), 41-7; Leonard (IC), 41-2; Shaker, 122-5; Shot put — Green (SS), 48-5; Kromer (Shen), 43-3; Daly (IC), 43-3 (tie second); Shenendehowa, 125-11⁄2; Discus — Carloni (Shen), 133-2; Kromer (Shen), 129-10; Green (SS), 127-6; Shenendehowa, 384-5.

GIRLS

Shenendehowa 126, Shaker 77, Guilderland 68, Columbia 56, Burnt Hills-Ballston Lake 54, Colonie 37, Albany 36, Niskayuna 29, Holy Names 23, Ravena-Coeymans-Selkirk 16, Ichabod Crane 4.

100 — Jacques (Shen), 12.89; Douglas (RCS), 12.95; Alford (Guild), 13.05; 1,500 — Lansing (Shak), 4:46.93; Jordan (Shen), 4:49.56; Reale (Shen), 4:49.75; 2,000 steeplechase — Burns (Guild), 7:17.0; Maloney (Colu), 7:28.42; Hulbert (Shen), 7:39.02; 400 relay — Columbia (Cornwall, Lott, Johnston, Romer), 50.38; Shenendehowa, 50.71; Albany, 51.44; 800 relay — Shenendehowa (Jacques, Moran, Meany, Tudor), 1:42.78; Albany, 1:46.59; Burnt Hills-Ballston Lake, 1:49.61; 1,600 relay — Columbia (Romer, Cornwall, Lott, Johnston), 3:58.93; Colonie, 4:02.67; Shenendehowa, 4:02.67; 3,200 relay — Burnt Hills-Ballston Lake (Digman, Rothacker, Martino, Fernandez), 9:15.73; Holy Names, 9:28.19; Colonie, 9:53.92; 6,000 relay — Niskayuna (Wagner, Sciortino, Wasserbach, Spiers), 20:11.27; Colonie, 20:51.45; Shenendehowa, 21:19.68; 1,600 sprint medley relay — Shenendehowa (Tudor, Meany, Knowles, Zachgo), 4:07.68; Holy Names, 4:12.10; Colonie, 4:17.65; Distance medley relay — Guilderland, Robinson, Ermolenko, Hoffman, Burns), 12:44.48; Burnt Hills-Ballston Lake, 13:09.94; Shaker, 13:12.02.

High jump — Bequette (Alb), 5-0; Hjelmar (BH), 5-0 (tie first); Gaines (Alb), 4-10; Baker (IC), 4-10; Meyer (Colu), 4-10; Palumbo (Colu), 4-10 (tie third); Columbia, 14-4; Pole vault — Snyder (Colo), 10-6; Manly (BH), 10-0; Sunukjian (Shen), 9-6; Guilderland, 22-0; Long jump — Johnston (Colu), 18-0; Benson (Shen), 16-23⁄4; Douglas (RCS), 15-10; Shenendehowa, 46-71⁄4; Triple jump — Joyner (Shak), 32-101⁄2; Moran (Shen), 32-8; Yedynek (Colu), 31-21⁄2; Shaker, 93-11⁄2; Shot put — Shippee (Shen), 35-101⁄2; Spinner (Shen), 35-9; Rossier (Shak), 35-9 (tie second); Shenendehowa, 102-11; Discus — Craven (Shen), 109-2; Rossier (Shak), 101-8; Mowry (Shen), 84-8; Shenendehowa, 271-9; Mile walk — Podlaski (Colo), 7:42.34; Leggett (IC), 8:11.77; Gritsavage (Alb), 9:23.27.

FONDA-FULTONVILLE RELAYS

BOYS

400 — Amsterdam (Farley, Dorr, Sturdivant, Graveley), 45.6; 800 — Amsterdam (Stanavich, Dorr, Brown, Graveley), 1:30.4; 1,600 — Amsterdam (Graveley, Maldonado, Fernandez, Brown), 3:30.4; 3,200 — Fonda (Weaver, Westman, Gilligan, Desobo), 8:37.8; 6,400 — Greenwich (Kennedy, Brown-Kinsella, Beasor, Spiezio), 18:21.6; Sprint medley — Cohoes (Folds, Campbell, Rodriguez, Hake), 3:37; Distance medley — Greenwich (Beajor, Brown-Kisella, Kennedy, Spiezio), 11:12.2; 3x110 hurdles — Fonda (Sweet, Nellis, Park), 50.1; 3x400 hurdles — Johnstown (Buseck, Hornidge, Bearden), 3:04.5.

Shot put — Broadalbin (LPoart, Sutter), 84-6; Discus — Little Falls (Robinson, Sammons), 256-6; Long jump — Amsterdam (Brown, Sturdivant), 38-81⁄4; Triple jump — Broadalbin (Coveney, Visco), 82-01⁄2; High jump — Amsterdam (Brown, Garner), 11-10; Pole vault — Little Falls (Messina, Demeree), 20-0.

GIRLS

400 — Ballston Spa (Crose, Van-Aernem, Speshock, O’Connor), 54.4; 800 — Broadalbin (Gifford, Sala, Onzo, Makacowsky), 1:52.0; 1,600 — Broadalbin (Gifford, Onzo, Opalka, Monro), 4:26.7; 3,200 — Ballston Apa (Gardiner, Burnell, Danison, Fogarty), 10:31.2; 6,400 — Greenwich (Gregg, Littell, Lapham, Spiezio), 23:02; 3,200 — Ballston Spa (Gardiner, Burnell, Danison, Fogarty), 10:31.2; 6,400 — Greenwich (Gregg, Littell, Lapham, Spiezio), 23:02; Sprint medley — Broadalbin (Onzo, Gifford, Sala, Monroe), 4:31.7; Distance medley — Greenwich (Lapham, Gregg, Spiezio, Riley), 13:40.6; 3x100 hurdles — Ballston Spa (VanAernem, Crose, Liuzzo), 51.4; 3x400 hurdles — Fonda (Geniti, Therrien, Rhodes), 3:56.6.

Shot put — Broadalbin (Smith, Zukas), 59-91⁄4; Discus — Fonda (Savoie, C. Littlejohn), 173-9; Long jump — Gloversville (Thomas, Port), 29-91⁄4; Triple jump — Gloversville (Thomas, Fancher), 66-33⁄4; High jump — Ballston Spa (Crose, Van Aernem), 9-9; Pole vault — Fonda (Hentnik, Hesch), 16-0.

MARSH-GALOTTA INVITATIONAL

BOYS

Salem 94, Duanesburg 85, Hudson 701⁄2, Maple Hill 64, Mayfield/Northville 49, Catskill 37, Greenville 30, Schoharie 28, Schalmont 19, Middleburgh 18, Fort Plain 15, Mekeel Christian 10, Watervliet 61⁄2.

100 — Lawal (D), 11.0; 200 — Isom (Sal), 23.7; 400 — Isom (Sal), 53.5; 800 — Healy (MH), 2:00.6; 1,600 — Murphy (D), 4:34.0; 3,200 — McAneny (Green), 10:01; 110 hurdles — Briggs (MN), 17.1; 400 hurdles — Briggs (MN), 59.7; 400 relay — Hudson, 46.3; 1,600 relay — Schoharie (Vedder, Griffen, Berdue, Omall), 3:39.4; 3,200 relay — Middleburgh (Shaul, Valentine, Healy, Smith), 9:39.3; High jump — Lawal (D), 5-10; Long jump — Briggs (MN), 19-91⁄4; Triple jump — Briggs (MN), 40-31⁄2; Pole vault — Vettuccia (MH), 11-6; Shot put — Lash (Sal), 44-61⁄4; Discus — Arnao (Mek), 139-3.

GIRLS

Maple Hill 115, Midleburgh 99, Schalmont 79, Schoharie 58, Hudson 41, Duanesburg 32, Fort Plain 23, Salem 20, Bishop McQuen 18, Albany Leadership 18, Mayfield/Northville 8, Greenville 5, Watervliet 2.

100 — Bennett (MH), 12.8; 200 — Bennett (MH), 27.4; 400 — Rengen (Sch), 59.2; 800 — Flower (Sch), 2:18.6; 1,500 — Flower (Sch), 4:37; 3,000 — Bartolotta (H), 11:09.9; 100 hurdles — Harress (Sch), 16.4; 400 hurdles — McCoy (Mid), 73.5; 400 relay — Maple Hill (Krupa, Lankaneu, Friess, Haase), 51.6; 1,600 relay — Schalmont (K. Flower, J. Flower, DeCount, Reagan), 4:21.7; 3,200 relay — Middleburgh (Ryan, Palmatier, McCoy, Hamm), 10:51. High jump — Roney (Mid), 5-0; Long jump — Roney (Mid), 16-0; Triple jump — Lankaneu (MH), 34-101⁄2; Pole vault — Vincent (Mid), 8-3; Shot put — Lyon (BM), 32-6; Discus — Teltola (Sch), 98-11.

Lacrosse

pats rally, win in ot

Mike Moore scored in overtime to cap a big comeback as Schenectady clipped South Glens Falls, 16-15, in a non-league game.

The Patriots went on a 6-2, fourth-quarter run to draw even before Moore scored off an assist from Erick Aldas.

Marc Leveroni and Packy Brown combined for a faceoff win, and Austin Clark set up Max Charlton’s overtime goal to lift Burnt Hills-Ballston Lake over Bethlehem, 10-9, in a Suburban Council game.

Mike D’Amario collected five goals and three assists, Sam Kaplan struck for four goals, and Niskayuna (9-0, 11-1) stretched its win streak to seven games with a 23-2 Suburban Council triumph over Columbia.

Morgan Hardt scored six goals and set up two, and the Guilderland girls (5-3, 6-4) used a first-half outburst to beat Shenendehowa, 15-9, in a Suburban Council game.

Cat Sexton led six multiple-point Niskayuna players with four goals and an assist, and the Silver Warriors beat Columbia, 14-6.

BOYS

NON-LEAGUE

SCHENECTADY 16,

SOUTH GLENS FALLS 15 (OT)

Schenectady 4 2 3 6 1 — 16

SGF 2 7 4 2 0 — 15

Schenectady scoring: Erick Aldas 6-4, Ethan Szemansco 2-0, Alex Rodriguez 2-0, Kevin Canty 1-1, Joe Suriano 0-1, Mike Moore 3-1, James Blanchfield 2-1, Richard Boyer 0-1. South Glens Falls scoring: Pat Fish 1-3, Jake Kerr 5-1, Ben LaRose 1-2, John Stycynski 1-1, Pat Kimmel 2-1, Jake Normandin 3-2, Callan LeMay 3-0.

Goalkeepers: Schenectady, James Schnepf, 10 saves. South Glens Falls, Bryce Breuder, 12 saves.

SUBURBAN COUNCIL

BURNT HILLS-BALLSTON LAKE 10,

BETHLEHEM 9 (OT)

Bethlehem 3 3 2 1 0 —  9

BH-BL 5 2 2 0 1 — 10

Bethlehem scoring: James Mackrell 5-1, Brad Bettinger 1-2, John Fredette 1-1, Steve Zanas 1-0, Ben Tretian 1-0. Burnt Hills-Ballston Lake scoring: Austin Clark 4-2, Will Clark 1-1, Max Charlton 1-2, Josh Fortin 2-0, Mike Leveroni 2-0.

Goalkeepers: Bethlehem, Dan Cromer, 19 saves. Burnt Hills-Ballston Lake, Jake Henk, 13 saves.

NISKAYUNA 23, COLUMBIA 2

Columbia 1 0 0 1 —  2

Niskayuna 9 5 6 3 — 23

Columbia scoring: Brendan Pursel 1-0, Greg Gavitt 1-0. Niskayuna scoring: Sam Kaplan 4-0, Lucas Quinn 3-2, Mike D’Amario 5-3, Ryan Lawson 0-3, Aidan O’Brien 1-2, Sam Assini 1-0, Reed Avveduti 1-1, Ron Sandroni 1-0, Luc Shephard 0-1, Jake Miller 0-1, Tom Horan 2-1, Aidan Byrne 2-0, James Sexton 0-1, Will Malerk 0-2, Josh Kim 1-0, Evan Maloney 2-0.

Goalkeepers: Columbia, Tyler Heppelle, 12 saves. Niskayuna, Nick Testa, 7 saves; Jack Lynch, 1 save; Dalton Goldstock, 1 save.

GIRLS

GUILDERLAND 15, SHENENDEHOWA 9

Shenendehowa 3 6 —  9

Guilderland 9 6 — 15

Shenendehowa scoring: Katie Kerner 2-1, Rachel Picchi 2-0, Melissa Rosenthal 1-1, Madison Shea 1-1, Jordyn Marr 2-0, Anna Branch 1-0. Guilderland scoring: Morgan Hardt 6-2, Michaela Jones 1-0, Isabelle Sericola 2-3, Shannon Mackesey 0-2, Rebecca Golderman 1-0, Cara Quimby 3-1, Kaitlyn Becker 1-1.

Goalkeepers: Shenendehowa, Lexi Keen, 10 saves. Guilderland, Kaitlyn Hess, 15 saves.

NISKAYUNA 14, COLUMBIA 6

Niskayuna 5 9 — 14

Columbia 3 3 —  6

Niskayuna scoring: Cat Sexton 4-1, Jill Macri 2-2, Marissa DiVietro 2-1, Bri Sacks 2-0, Alissa Franze 2-0, Ellie Petraccione 1-1, Anna Picardi 1-0, Eva Hoskin 0-1, Cassidy O’Rourke 0-1. Columbia scoring: Jackie McGlynn 2-1, Shannon Ryan 2-1, Helena Masiello 1-1, Caroline Hirt 1-0, Ashley Aupperle 0-1, Chelsea Wojeski 0-1.

Goalkeepers: Niskayuna, Asa Goldstock, 9 saves. Columbia, Sam Gladd, 15 saves.

CDWLL

EMMA WILLARD 19, COHOES 8

Emma Willard 6 13 — 19

Cohoes 4  4 —  8

Emma Willard scoring: Xani Shultis 6-1, Tatum West 4-1, Katie Smith 3-1, Lydia Morgantini 2-2, Olivia Cardish 1-0, Erin Hogan 1-0, Elsie Campbell 1-0, Anjuli Smith 1-0, Katie Williams 0-1, Kiki Cunningham 0-1. Cohoes scoring: Katie Manson 6-0, Hailee Walker 2-0.

Goalkeepers: Emma Willard, Olivia Gundrum, 7 saves. Cohoes, Sam Dayler, 11 saves.

 
Share story: print print email email facebook facebook reddit reddit

comments

Log-in to post a comment.
 

columnists & blogs


Log into Dailygazette.com

Forgot Password?

Subscribe

Username:
Password: